• Door naar de hoofd inhoud
  • Skip to secondary menu
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Spring naar de voettekst
Neerlandistiek. Online tijdschrift voor taal- en letterkunde

Neerlandistiek

Online tijdschrift voor taal- en letterkundig onderzoek

  • Over Neerlandistiek
  • Contact
  • Homepage
  • Categorie
    • Neerlandistiek voor de klas
    • Vertelcultuur
    • Naamkunde
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Archief
    • 10 jaar taalcanon
    • 100 jaar Willem Frederik Hermans
  • Jong Neerlandistiek
  • Frisistyk
  • Mondiaal

Vacature Coördinator DARIAH en digital humanities VUB (20-30%)

9 mei 2017 door Redactie Neerlandistiek Reageer

De Vrije Universiteit Brussel stapt sinds dit jaar mee als partner in het DARIAH-Vlaanderen-project. DARIAH is een internationaal consortium dat gericht is op het verbeteren en ondersteunen van digitaal onderzoek en onderwijs binnen de geesteswetenschappen (zie bijv. http://be.dariah.eu, http://www.dariah.eu of deze presentatie voor meer achtergrond, of zie bijv. ook de activiteiten van het Ghent Centre for Digital Humanities of het Antwerpse DH-platform ter inspiratie).

Jij neemt als coördinator van DARIAH aan de VUB een sturende rol op je in de uitbouw van de VUB-deelname aan het DARIAH-verhaal:

  • Je maakt een eerste inventaris van alle lopende VUB-projecten en -infrastructuur die binnen het kader van de digital humanities kunnen vallen, met aandacht voor bestaande noden en mogelijke pilootprojecten voor verdere uitbouw binnen DARIAH-VL.
  • Je speelt een ondersteunende rol bij mogelijke projectaanvragen of samenwerkingen binnen het domein, en bouwt gaandeweg de nodige expertise hierrond op. Bovendien werk je mee aan het VUB-luik van toekomstige DARIAH-aanvragen.
  • Je helpt mee met de institutionele inbedding van het DH-onderzoek binnen de VUB op korte en middellange termijn, en legt de eerste contacten en voorbereidingen om de oprichting van een transversale onderzoeksgroep Digital Humanities binnen de VUB mogelijk te maken.
  • Je denkt mee na over mogelijke samenwerking met andere strategische partners binnen en buiten de instelling (bijv. het Social Sciences and Humanities Data Archive – SOHDA)
  • Je onderhoudt de contacten met de betrokken VUB-spelers enerzijds (bijv. via een nieuwsbrief met relevante DH-activiteiten), en de DARIAH-VL, DARIAH-BE en DARIAH-EU-gemeenschap anderzijds. Je neemt deel aan overlegvergaderingen op Vlaams, Belgisch en eventueel Europees niveau, en werkt nauw samen met DARIAH-VL/BE-coördinator Sally Chambers (UGent).
  • Je neemt het uitbouwen en onderhouden van een DARIAH @ VUB webpagina op je.
  • Je neemt de dagdagelijke coördinatie van het DARIAH-gebeuren op de VUB op je, en fungeert als centrale contactpersoon voor dit project binnen de faculteit.

Profiel

De ideale kandidaat is net afgestudeerd of zal binnenkort afstuderen als master in een richting uit de letteren en wijsbegeerte, en heeft aantoonbare affiniteit met de digital humanities. Zij/hij is bereid om zich hier verder in te verdiepen, en kan deze functie combineren met een andere job en/of heeft de ambitie om dit in de toekomst te combineren met een aanvraag voor een doctoraatsbeurs of onderzoeksproject in een betrokken domein. Uiteraard komen ook kandidaten die reeds aan een doctoraat werken, of reeds een doctoraat hebben afgewerkt, in aanwerking.

Een grondige kennis van zowel het Nederlands als het Engels is vereist, evenals goede communicatieve vaardigheden (zowel gesproken als geschreven), organisatorisch talent, en een open en brede blik op wetenschappelijk onderzoek in de humane wetenschappen.

Aanbod

Aanstelling van circa 20-30% (0,2-0,3 VTE – in overleg en afhankelijk van de precieze duur van de aanstelling) als wetenschappelijk medewerker (WPP). Voorziene startdatum: zo spoedig mogelijk (in overleg). Looptijd contract: uiterlijk tot eind 2018, en mogelijk verlengbaar na afloop. Werkuren in overleg te bepalen – enige flexibiliteit mogelijk.

Solliciteren

Je sollicitatie bevat ten minste volgende bijlagen:

  • een uitgebreid CV
  • een motivatiebrief (1-2 pagina’s) waarin je jouw affiniteit voor (of ervaring met) digital humanities bespreekt en jouw visie op de opdracht toelicht
  • je diploma’s met diplomasupplementen en/of puntenlijsten*

* Kandidaten die hun masterdiploma nog niet behaalden kunnen deelnemen aan de selectie. In dat geval vragen we wel een overzicht van je puntenlijst BA + MA tot op heden.

Je stuurt je sollicitatiedossier in via https://tinyurl.com/dariah-vub.

Deadline: maandag 29 mei, 22:00 uur.

Interesse?

Voor meer informatie:

contacteer Rik Vosters (Rik.Vosters@vub.ac.be) of Wouter Ryckbosch (Wouter.Ryckbosch@vub.ac.be)

Delen:

  • Afdrukken (Opent in een nieuw venster) Print
  • E-mail een link naar een vriend (Opent in een nieuw venster) E-mail
  • Share op Facebook (Opent in een nieuw venster) Facebook
  • Delen op WhatsApp (Opent in een nieuw venster) WhatsApp
  • Delen op Telegram (Opent in een nieuw venster) Telegram
  • Delen op LinkedIn (Opent in een nieuw venster) LinkedIn

Vind ik leuk:

Vind-ik-leuk Aan het laden...

Gerelateerd

Categorie: Artikel Tags: digital humanities, e-humanities

Lees Interacties

Laat een reactie achterReactie annuleren

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie gegevens worden verwerkt.

Primaire Sidebar

Gedicht van de dag

Jan Emmens • Oosterse wijsheid

Neem uw houding in acht, zet een voet
vastberaden naar voren en hef
(startsein voor het gejuich der barbaren)
het mes imponerend omhoog.

➔ Lees meer

Bekijk alle gedichten

  • Facebook
  • YouTube

Chris van Geel

SLIJTPROCESSIE

Het slijten van schoenzolen bekijken, Gide deed het al, en de laatste restjes van vuursteentjes.

Bron: Barbarber, augustus 1968

➔ Bekijk hier alle citaten

Agenda

20 februari 2026: Literatuurfestival Het Grote Gebeuren

20 februari 2026: Literatuurfestival Het Grote Gebeuren

17 februari 2026

➔ Lees meer
4 maart 2026: gastles Stefan Hertmans over de historische/historiserende roman en geschiedenis

4 maart 2026: gastles Stefan Hertmans over de historische/historiserende roman en geschiedenis

16 februari 2026

➔ Lees meer
25 februari 2026: Studiedag Dieren in kinder- en jeugdboeken

25 februari 2026: Studiedag Dieren in kinder- en jeugdboeken

15 februari 2026

➔ Lees meer
➔ Bekijk alle agendapunten

Neerlandici vandaag

geboortedag
1927 Richard Bromberg
➔ Neerlandicikalender

Media

”Opgetild in een verdwijnen”

”Opgetild in een verdwijnen”

18 februari 2026 Door Redactie Neerlandistiek Reageer

➔ Lees meer
Taal en humor: waarom we altijd grapjes maken

Taal en humor: waarom we altijd grapjes maken

18 februari 2026 Door Redactie Neerlandistiek Reageer

➔ Lees meer
Navigating Language Families: A Germanic Journey

Navigating Language Families: A Germanic Journey

18 februari 2026 Door Redactie Neerlandistiek Reageer

➔ Lees meer
➔ Bekijk alle video’s en podcasts

Footer

Elektronisch tijdschrift voor de Nederlandse taal en cultuur sinds 1992.

ISSN 0929-6514
Bijdragen zijn welkom op
redactie@neerlandistiek.nl
  • Homepage
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Over Neerlandistiek
  • De archieven
  • Gebruiksvoorwaarden
  • Privacy­verklaring
  • Contact
  • Facebook
  • YouTube

Inschrijven voor de Dagpost

Controleer je inbox of spammap om je abonnement te bevestigen.

Copyright © 2026 · Magazine Pro on Genesis Framework · WordPress · Log in

  • Homepage
  • Categorie
    • Voor de klas
    • Vertelcultuur
    • Naamkunde
  • Archief
    • 10 jaar taalcanon
    • 100 jaar Willem Frederik Hermans
  • E-books
  • Neerlandistische weblogs
  • Jong Neerlandistiek
  • Frisistyk
  • Mondiaal Neerlandistiek
  • Over Neerlandistiek
  • Contact
%d